Jak si můžeme pomoci v těchto dnech

Strach… v posledních dnech už hmatatelný všude kolem nás. Poslední týdny jsme doslova zavalováni informacemi, které ve spoustě lidí spouštějí paniku a strach.

Lidé se bojí nákazy, bojí se o své blízké, bojí se smrti, budoucnosti, někteří už teď ztratili zaměstnání, bojí se o svou existenci.

Internetem koluje spousta informací, které náš strach prohlubují, nikde žádné pozitivní zprávy.

 

Rozhodla jsem se, napsat tento článek, protože by si lidé měli uvědomit, co je to strach a jaký je jeho dopad na naše životy, na naše zdraví a podobně.

 

V žádném případě není mým cílem zlehčovat nastalou celosvětovou situaci a šíření viru. Mým cílem je, připomenout vám, abyste nezapomínali na to, že jste mocné bytosti a že realitu si tvoříte sami.

 

 

Ve vesmíru funguje a vždy fungovat bude zákon příčiny a následku.

 

 

 

Jednáme vždy ze dvou myšlenek- ze strachu a z lásky

CO JE TO STRACH?

 • strach je energie, která omezuje, uzavírá, skrývá a poškozuje
 • strach oslabuje náš imunitní systém
 • ve strachu odevzdáváme svou moc a jsme lehce ovladatelní (rozděl a panuj)
 • strach lpí na všem, co jsme nahromadili, co máme
 • je podmínečný
 • strach je nedostatek lásky a víry

 

LÁSKA

 • láska je energie, která rozšiřuje, otvírá, léčí a sdílí
 • láska rozdává vše, co máme
 • láska uklidňuje
 • láska léčí, přináší víru
 • láska nám přináší pravý prožitek štěstí
 • láska je bezpodmínečná a nekonečná

 

To je jen k připomenutí toho, co každý z nás již dávno ví. Je čas si na to rozpomenout.

 

Jsme mocné a silné bytosti, máme moc a sílu se chránit. Máme sílu a moc vzít svůj život do vlastních rukou a tvořit takovou realitu, kterou si přejeme.

Máme moc a sílu, překonat jakoukoli nemoc, kterou nám život přinese. Naše myšlenky tvoří. Pokud se spojíme v láskyplné myšlence s kolektivním vědomím, máme moc a sílu kolektivně urychlit naší transformaci.

 

Zkusme se tedy ptát sami sebe, z čeho vlastně máme strach? Kdykoliv tuto emoci ucítíte, ptejte se sami sebe.

Co je to, z čeho mám strach? Je to vůbec moje? Co tu nevidím, na co mé tělo i podvědomí reaguje strachem?

 

Kdekoliv se ptáme, rozšíříme svou realitu vnímání a dáváme prostor ke změně.

 

 

Jak si tedy můžeme pomoci?

 

Věřme svému tělu

Naše lidské tělo je velice inteligentní. Po celý život pracuje pro nás, reaguje na každý náš podnět, myšlenku. Věřme mu.

Můžeme právě teď poděkovat našemu tělu za jeho inteligenci a službu, kterou nám celý život činí. Věřme našim buňkám, celému mikrokosmu, který se uvnitř nás nachází. Naše tělo ví, co dělá, i když my to nevíme. Poděkujme mu. Pociťme vděčnost za to, jak vše pracuje v božském řádu pro nás. Věřme mu, že nás podrží i v takové případné situaci, jako je nákaza neznámým virem.

 

Vše je v pořádku

Náhody neexistují, vše je tak, jak má. I v této situaci si to opětovně uvědomme. V naší víře a lásce v srdci najdeme cestu. Jakákoliv neznámá situace, která je pro nás nová a z níž vnímáme potencionální nebezpečí, nás někam vede. Stojíme-li na rozcestí, můžeme si vybrat, zda se necháme ochromit strachem, nebo zda si udržíme víru a necháme se vést myšlenkami lásky.

Co když můžeme brát tuto situaci jako nový začátek? Využijeme čas k přehodnocení svého chování sami k sobě, k druhým, ke zvířatům, Matce Zemi? Nyní máme čas a příležitost vrátit se do srdce a ptát se sami sebe. Co tu vlastně tvoříme? Kam to spěje?

Vraťme se sami k sobě, ke své podstatě a zrekapitulujme svůj život, to, co jsme vytvořili a to, co chceme tvořit dál.

Podívejme se na to, kdo jsme. Jednejme z lásky, pokory a soucitu.

 

Na co zaměřujeme pozornost, to roste

Nezapomínejme na to. Neustálou pozorností, podpořenou strachem, odevzdáváme svou moc a stáváme se tak lehce ovladatelnými a potencionální hrozba tak dále vesele roste a sílí. I šíření vtipů podporuje růst. Vím, je to lehké o tom psát, lidé chtějí vědět nové informace, ale uvědomme si to alespoň.

Snažme se se tedy zbytečně neúčastnit se žhavých konverzací a stěžování si- jak je to na hovno, jak nikam nemůžeme, jak nebudeme mít peníze, nepodíváme se na dovolenou apod. (Přiznám se, i já mám tendenci to řešit s lidmi, když se s někým potkám.)

 

Místo toho raději zaměřme pozornost na jiné, příjemné téma, kterých je nespočet. 🙂 Myslím, že pozitivní konverzací pomůžeme nejen sobě, ale i druhým.

 

Dýchejme

Cítíme-li tíseň, těžký pocit na hrudi, který na nás v posledních dnech sedá, běžme ven a nadechněme se čerstvého vzduchu.

 

Několika pomalými, hlubokými nádechy a výdechy přivedeme do těla i mysli klid a mír. Můžeme si představit, jak s každým nádechem přivádíme do těla lásku a světlo a každým výdechem z našeho těla odchází všechen strach, všechny nánosy, vše, co nás tíží. Toto dechové cvičení můžeme provádět kdykoliv a kdekoliv.

 

Důležité je, udržet svou mysl i tělesné reakce v klidu. 🙂

 

Vytvořme si štít

Komu to je příjemné, může si každý den vytvářet ochranný štít. Můžeme ho vytvářet ve vizualizaci také svým nejbližším, vizualizaci můžeme dále přenést na celé město, stát, nebo naší planetu. 🙂

 

Podpořme svůj imunitní systém

Jezme kvalitní potraviny. Dbejme na dostatečný přísun ovoce a zeleniny a udržujme své tělo v kondici. Imunitní systém odráží také stav našich střev, není tedy od věci, se zaměřit na to, jak jej podpořit. Hodně pít a třeba i udělat malou detoxikaci. To je na každém, publikací a článků na toto téma najdeme na internetu mnoho. 🙂

 

 

To je ode mne pro dnešek vše. 🙂

Nezapomínejme na to, že všechnu sílu v sobě máme, stačí si ji jen znovu vzít a zodpovědně tvořit.

 

S láskou

 

Káťa

 

 

 

Kateřina Rubešová
Jsem spirituální mentorka pro ženy ve službách. Ukazuji ženám jejich světlo a podporuji je na cestě za jejich posláním. Propojuji energetickou práci, nastavení mindsetu a práci s minerály tak, aby výsledkem byl život v radosti a lehkosti. Vytvořila jsem metodu Therapy of soul, která pomáhá pracovat na svých přesvědčeních a nastaveních, jednoduše, efektivně a v lehkosti. Vedu online kurz Krystaloterapie>> na vlně živé energie krystalů. ❤ Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře