Být sám sebou

V životě jsem se tolikrát vzdálila sama od sebe, asi jako každý člověk.

 

Krásným příkladem byla třeba moje puberta, kdy jsem se hledala a byla každou chvíli někdo jiný. 🙂

 

Protože jsem měla problém zapadnout mezi spolužáky a jednoho dne jsem zjistila, že mám oproti klukům celkem sílu, začala jsem si hrát na drsňačku.

Přiměřeně k této nové roli se změnil můj slovník, mé chování. Potlačila jsem v sobě svou ženskou stránku a byla takový sprostý týpek, co by každému dal přes hubu.  Nosila jsem glády (určitě vzpomínáte na v té době velice cool botky), chodila v rozervaných kalhotech a nechala si špendlíkem propíchnout od sousedky obočí. 😀 (Když to tak píšu, usmívám se nad tím, jak jsem byla ztracená)

V jiném čase jsem poslouchala tekkno, chodila s kšiltem nahoru, v maskáčích, měla jsem dready a byla jsem věčně za školou.

Měla jsem i další role, ale o těch možná někdy jindy… 🙂

 

Toto období, kdy se dospívající dítě hledá, je krásnou ukázkou toho, jak to vypadá, když nejsme sami sebou. Snažíme se někam zapadnout, začlenit se, být součástí nějaké skupiny lidí a chceme být jako oni, nebo někdo jiný. Někdo lepší, někdo, kdo si svým přetvařováním získá něčí lásku, náklonost, přátelství.

 

Jednáme ze strachu, ne z lásky. A máme strach, že nejsme dost dobří, aby nás někdo miloval takové, jací jsme.

 

Nemusí to být hned takový extrém, jaký jsem uváděla na příkladu z mé puberty… může to být mnohem nenápadnější. O své masce ani nemusíme vědět.

 

Třeba se před někým nechováme přirozeně, snažíme se udělat dojem, může to být v práci, mezi známými a podobně. Často takové masky nasazujeme, aniž bychom si to uvědomovali.

 

 

Jak tedy najít cestu zpět k sobě? Udělejte první krůčky ke svému nitru…

 

Je to velice snadné, ale vyžaduje to trénink… můžete však začít právě teď. 🙂 

  • Běžte do srdce. Ptejte se. Ptejte se sami sebe a upřímně si odpovídejte. Hoďte to na papír, snažte se navázat vztah sám/sama se sebou, objevte v sobě své pravé já. Ptejte se sebe, kdo opravdu jste. Jsem opravdu autentický/á? Jednám v souladu s mým já? Jak to můžu změnit? Co mi schází? Čeho se bojím? Ptejte se na to, co vás napadne. 🙂
  • Tam kde jednáme ze srdce, cítíme radost a lehkost. Poslouchejte signály svého těla. Pocity v žaludku a břiše. Cítíte někde napětí, když si představíte samu sebe před nějakým člověkem, cítíte lehkost, nebo se vám svírá oblast břicha? Tak můžete trénovat v praxi… a ověřit si, zda jednáte ze svého srdce, nebo ne. 🙂

 

Dnes jen k zamyšlení – prvotní vodítka na vykročení směrem ke svému pravému já. Cesta sama k sobě může být velmi dobrodružná a cenná a výsledkem bytí sám/sama sebou je život v radosti a lehkosti.

 

Pokračování příště…

 

Online kurz Krystaloterapie je již aktivní, naučit se pracovat s kamínky se můžete zde>>

Pokud chcete na Vaší cestě pomoci a podpořit, neváhejte mě kontaktovat k online konzultaci. Spolu to zvládneme. 🙂

 

Krásné dny

 

Káťa

Kateřina Rubešová
Jsem spirituální mentorka pro ženy ve službách. Ukazuji ženám jejich světlo a podporuji je na cestě za jejich posláním. Propojuji energetickou práci, nastavení mindsetu a práci s minerály tak, aby výsledkem byl život v radosti a lehkosti. Vytvořila jsem metodu Therapy of soul, která pomáhá pracovat na svých přesvědčeních a nastaveních, jednoduše, efektivně a v lehkosti. Vedu online kurz Krystaloterapie>> na vlně živé energie krystalů. ❤ Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře